Zderzenie ciężarówki i osobówki w Siekierzynie

IMG_2335

8 października br. strażacy z powiatu ostrzeszowskiego zostali zaalarmowani do zderzenia samochodu ciężarowego i osobowego. Zdarzenie to miało miejsce na drodze wojewódzkiej w miejscowości Siekierzyn. Na miejsce udały się dwa zastępy (JRG Ostrzeszów oraz OSP Grabów nad Prosną). Samochód ciężarowy blokował jeden pas ruchu, natomiast osobowy po uderzeniu w drzewo znajdował się na poboczu. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał Czytaj więcej »

Ślub strażaka

4 października 2014 roku sakramentalne „TAK” powiedzieli sobie Kinga Wawrzyniak i nasz funkcjonariusz Błażej Dolata. Ślub odbył się w Kościele p.w.  Św. Mikołaja w Krobi. Tradycyjnie na Młodą Parę przed wyjściem z kościoła czekał strażacki szpaler. Młodej Parze życzenia szczęścia, pogody w miłości i uśmiechu wiecznej radości składają pracownicy i funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie.

 

Ciąg dalszy ćwiczeń

IMG_2273

 We wrześniu ostrzeszowscy strażacy skupili się na ćwiczeniach doskonalących z zakresu ratownictwa wysokościowego i taktyki gaszenia pożarów wewnętrznych. Pierwszym modułem ćwiczeń było wydobywanie osób poszkodowanych ze studzienek kanalizacyjnych, szamb, wykopów. Ćwiczenie zostało zrealizowane Czytaj więcej »

Wypadek w Parzynowie

IMG_2204

21 września br. doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Parzynów (gmina Kobyla Góra). Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie wpłynęło o godz. 7.49 W wypadku brał udział samochód osobowy Toyota Yaris, który po zderzeniu z przydrożnym drzewem zatrzymał się na pobocza. Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy z JRG Ostrzeszów zabezpieczyli teren akcji Czytaj więcej »

Ślub strażaka

13 września 2014 roku sakramentalne „TAK” powiedzieli sobie Monika Janicka i nasz funkcjonariusz Artur Zakręt. Ślub odbył się w Kościele p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Rogaszycach. Tradycyjnie na Młodą Parę przed wyjściem z kościoła czekał strażacki szpaler.  Młodej parze najlepsze życzenia, niezmiennego powodzenia i jak ogień gorącej miłości, co dotrwa do późnej starości składają pracownicy i funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie.

Ćwiczenia chemiczno-ekologiczne

2

W ramach doskonalenia zawodowego ostrzeszowscy strażacy przeprowadzili praktyczne ćwiczenia z dziedziny ratownictwa chemiczno- ekologicznego. W ćwiczeniach uczestniczyły wszystkie zmiany służbowe. Ćwiczenia składały się z kilku etapów:

- rozpoznanie substancji niebezpiecznej,
- uszczelnienie wycieku,
- dekonataminacji na miejscu zdarzenia. Czytaj więcej »

Wypadek na drodze krajowej nr 11

IMG_2039

Nocą 29 sierpnia o godzinie 00.46 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego marki Volskwagen oraz samochodu ciężarowego marki Scania na drodze nr 11 w miejscowości Turze. Na miejsce dyżurny zadysponował JRG Ostrzeszów. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali uszkodzone samochody znajdujące się na poboczu. Przed przybyciem straży lekarz pogotowia Czytaj więcej »

Pożar samochodu dostawczego

P8270018

27 sierpnia o godzinie 21.45 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o palącym się samochodzie dostawczym marki Renault Masters w miejscowości Grabów nad Prosną. Do zdarzenia zadysponowano OSP Grabów nad Prosną oraz JRG Ostrzeszów. Na miejscu strażacy zastali pożar skrzyni ładunkowej samochodu dostawczego stojącego na parkingu. Pożar objął plandekę oraz kilka bali filcu przewożonego przez pojazd. Czytaj więcej »

Śmiertelny Wypadek w Kraszewicach

W dniu 10 lipca o godzinie 17:35 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego otrzymał zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Kraszewice. Ze zgłoszenia wynikało, że znajduje się w nim jedna osoba poszkodowana, uwięziona w pojeździe. Natychmiast na miejsce zdarzenia została zadysponowana miejscowa jednostka OSP Kraszewice oraz zastęp z JRG Ostrzeszów. Po dotarciu na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki straży zastano samochód osobowy na poboczu drogi, który uderzył w przydrożne drzewo. W samochodzie znajdowała się jedna osoba poszkodowana, którą wydobyto z pojazdu a następnie przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego. U osoby poszkodowanej ratownicy ZRM stwierdzają brak czynności życiowych a następnie przystępują do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Lekarz po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdza u poszkodowanego zgon.  Po zakończeniu czynności operacyjnych przez Policję, posprzątano jezdnię i pobocze z płynów eksploatacyjnych oraz elementów karoserii.

 

Wichura na powiatem

Powalone drzewa, uszkodzone i pozrywane dachy, zerwane linie energetyczne oraz utrudnienia w ruchu to bilans wichury, która przeszła w 8 lipca br. przez teren powiatu ostrzeszowskiego a w szczególności dotykając Gminie Grabów nad Prosną. Główne działania strażaków polegały na wycince i usuwaniu powalonych drzew, które blokowały drogi, uszkadzały samochody oraz budynki a także na pomocy w zabezpieczaniu uszkodzonych budynków.  Łącznie w działaniach brało udział 57 pojazdów oraz 240 ratowników z jednostek OSP z terenu powiatu oraz funkcjonariuszy z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. Działania ostatnich jednostek trwały do późnych godzin wieczornych.