„Forest 2015″

IMG_0898

8 czerwca 2015 r na mocy rozkazu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP odbyły sie ćwiczenia pod kryptonimem „Forest 2015” dla sił i środków z terenu woj. Wielkopolskiego, wchodzących w skład Kompani Gaśniczej WOO „Ostrów Wlkp”. Organizatorem ćwiczeń były Komenda Powiatowa PSP w Ostrzeszowie oraz Ostrowie Wielkopolskim przy współudziale Nadleśnictwa Antonin. W skład kompani weszły jednostki OSP KSRG z powiatów: ostrzeszowskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, kaliskiego, jarocińskiego. Ponadto udział w ćwiczeniach wzięły Czytaj więcej »

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

IMG_9191

10 maja 2015 roku w miejscowości Kraszewice odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka połączone z 80-tą rocznicą śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Obchody zostały zorganizowane przez KP PSP Ostrzeszów przy współudziale Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP oraz samorządu gminy Kraszewice. Czytaj więcej »

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

IMAG0035

26 kwietnia 2015 r. już po raz siódmy brać strażacka spotkała się pod szczytem Jasnej Góry na VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków. W związku z tym doniosłym wydarzeniem w uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy tutejszej komendy wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Ostrzeszowie – bryg. Tomaszem Makiem. Czytaj więcej »

Ćwiczenia „Las 2015″

IMG_8698

W wyniku długotrwałych upałów i braku opadów deszczu istnieje duże ryzyko powstania pożaru lasu. Jednocześnie niesprzyjające warunki meteorologiczne – wiatr momentami silny i porywisty, mała wilgotność ściółki sprzyjają szybkiemu rozwojowi pożaru na terenach leśnych. Pożar powstaje w kompleksie leśnym w m. Jeziorki. Do działań skierowane zostają siły i środki z KP PSP w Ostrzeszowie oraz podmioty KSRG z gmin Czajków i Kraszewice. Czytaj więcej »

Wielkopolscy strażacy w obiektywie

wysoki_zewn

Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu wraz z oddziałem wielkopolskim Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa organizuje konkurs fotograficzny pt.

Wielkopolscy strażacy w obiektywie


Konkurs skierowany jest zarówno do strażaków, jak i pasjonatów ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Startować w nim mogą fotoamatorzy jak i profesjonaliści. Czytaj więcej »

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

IMG_6178

W dniu 14 marca 2015 r. w siedzibie KP PSP w Ostrzeszowie odbyły się eliminacje powiatowe do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem turnieju był ZOP ZOSP RP w Ostrzeszowie, KP PSP w Ostrzeszowie i Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie. W turnieju wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych łącznie 16 osób Czytaj więcej »

IV Powiatowe Targi Pracy

20150312_094821

46 wystawców, w tym 22 pracodawców z 290 ofertami zatrudnienia – taka oferta udostępniona została uczestnikom IV Powiatowych Targów Pracy, które odbyły się 12 marca 2015 roku w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie. Organizatorem tego przedsięwzięcia jak co roku był Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie. Czytaj więcej »

Dni Otwartych Strażnic

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie zaprasza do siedziby tut. Komendy przy ul. Sportowej 9 na Dzień Otwartej Strażnicy, który odbędzie się 1 marca 2015 r.

Na miejscu będzie można między innymi zapoznać się ze specyfiką pracy strażaka, poznać sprzęt pożarniczy będący na wyposażeniu naszej jednostki.  Dla odwiedzających zostaną przygotowane stanowiska:

 

  1. Stanowisko instruktażowo – pokazowe udzielania pierwszej pomocy,
  2. Stanowisko symulacji pożaru w budynkach (makiety domków ogniowych), zasad użycia podręcznego sprzętu gaśniczego,
  3. Stanowisko informacyjne dot. bezpieczeństwa pożarowego, zagrożeń związanych z tlenkiem węgla, bezpieczeństwa w okresie zimowym.

Możliwość zwiedzania ostrzeszowskiej strażnicy będzie możliwa w godz. 11.00 – 17.00, natomiast stanowisko symulacji pożaru budynku udostępnione zostanie od godz. 15.00.

Ćwiczenia wodno – lodowe

???????????????????????????????

W dniu 7.02.2015 r. odbyły się ćwiczenia doskonalące z zakresu ratownictwa wodno – lodowego. Do udziału w ćwiczeniach zostały wyznaczone zastępy JRG Ostrzeszów, OSP Doruchów, OSP Kobyla Góra i OSP Grabów. Ćwiczenia rozpoczęły się w miejscowości Kuźnica Bobrowska gdzie ratownicy zapoznali się z wyposażeniem Powiatowego Magazynu Przeciwpowodziowego. Następnie po przejechaniu zastępów na akwen wodny w miejscowości Doruchów przećwiczono elementy z zakresu:

  • technik i taktyki podejmowania osób poszkodowanych z zamarzniętych zbiorników wodnych,
  • łączności podczas tego typu działań, Czytaj więcej »

Roczna narada podsumowująca rok 2014

IMG_3152

W dniu 26 stycznia br. odbyła się roczna narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie w roku 2014. W naradzie udział wzięli:
- Andrzej Grzyb – Poseł do Parlamentu Europejskiego,
- mł. bryg. Adam Topolski – Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
- Adam Mickiewicz – Wicestarosta Ostrzeszowski,
- Marianna Powązka – Przewodnicząca Rady Powiatu,
- dh Janusz Bebłot – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrzeszowie,
- Zbyszko Szmaj – Prezes Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie,
- ks. Mirosław Jankowski – kapelan ostrzeszowkich strażaków,
przedstawiciele rady powiatu, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin z terenu powiatu, darczyńcy komendy, przedstawiciele lokalnych mediów oraz funkcjonariusze i pracownicy komendy.
Naradę otworzył Komendant Powiatowy PSP w Ostrzeszowie bryg. Tomasz Mak, który Czytaj więcej »