Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym na „Dostawę ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego”

Czytaj więcej »

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

IMG_6178

W dniu 14 marca 2015 r. w siedzibie KP PSP w Ostrzeszowie odbyły się eliminacje powiatowe do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem turnieju był ZOP ZOSP RP w Ostrzeszowie, KP PSP w Ostrzeszowie i Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie. W turnieju wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych łącznie 16 osób Czytaj więcej »

IV Powiatowe Targi Pracy

20150312_094821

46 wystawców, w tym 22 pracodawców z 290 ofertami zatrudnienia – taka oferta udostępniona została uczestnikom IV Powiatowych Targów Pracy, które odbyły się 12 marca 2015 roku w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie. Organizatorem tego przedsięwzięcia jak co roku był Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie. Czytaj więcej »

Dni Otwartych Strażnic

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie zaprasza do siedziby tut. Komendy przy ul. Sportowej 9 na Dzień Otwartej Strażnicy, który odbędzie się 1 marca 2015 r.

Na miejscu będzie można między innymi zapoznać się ze specyfiką pracy strażaka, poznać sprzęt pożarniczy będący na wyposażeniu naszej jednostki.  Dla odwiedzających zostaną przygotowane stanowiska:

 

  1. Stanowisko instruktażowo – pokazowe udzielania pierwszej pomocy,
  2. Stanowisko symulacji pożaru w budynkach (makiety domków ogniowych), zasad użycia podręcznego sprzętu gaśniczego,
  3. Stanowisko informacyjne dot. bezpieczeństwa pożarowego, zagrożeń związanych z tlenkiem węgla, bezpieczeństwa w okresie zimowym.

Możliwość zwiedzania ostrzeszowskiej strażnicy będzie możliwa w godz. 11.00 – 17.00, natomiast stanowisko symulacji pożaru budynku udostępnione zostanie od godz. 15.00.

Ćwiczenia wodno – lodowe

???????????????????????????????

W dniu 7.02.2015 r. odbyły się ćwiczenia doskonalące z zakresu ratownictwa wodno – lodowego. Do udziału w ćwiczeniach zostały wyznaczone zastępy JRG Ostrzeszów, OSP Doruchów, OSP Kobyla Góra i OSP Grabów. Ćwiczenia rozpoczęły się w miejscowości Kuźnica Bobrowska gdzie ratownicy zapoznali się z wyposażeniem Powiatowego Magazynu Przeciwpowodziowego. Następnie po przejechaniu zastępów na akwen wodny w miejscowości Doruchów przećwiczono elementy z zakresu:

  • technik i taktyki podejmowania osób poszkodowanych z zamarzniętych zbiorników wodnych,
  • łączności podczas tego typu działań, Czytaj więcej »

Roczna narada podsumowująca rok 2014

IMG_3152

W dniu 26 stycznia br. odbyła się roczna narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie w roku 2014. W naradzie udział wzięli:
- Andrzej Grzyb – Poseł do Parlamentu Europejskiego,
- mł. bryg. Adam Topolski – Przedstawiciel Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP,
- Adam Mickiewicz – Wicestarosta Ostrzeszowski,
- Marianna Powązka – Przewodnicząca Rady Powiatu,
- dh Janusz Bebłot – Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrzeszowie,
- Zbyszko Szmaj – Prezes Stowarzyszenia „Bezpieczny Powiat” w Ostrzeszowie,
- ks. Mirosław Jankowski – kapelan ostrzeszowkich strażaków,
przedstawiciele rady powiatu, burmistrzowie i wójtowie miast i gmin z terenu powiatu, darczyńcy komendy, przedstawiciele lokalnych mediów oraz funkcjonariusze i pracownicy komendy.
Naradę otworzył Komendant Powiatowy PSP w Ostrzeszowie bryg. Tomasz Mak, który Czytaj więcej »

Konkurs plastyczny

http://www.pp2ndm.pl/content/konkurs-plastyczny-1

„Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”

ogłaszamy XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015

 

Celem tegorocznej edycji jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.
Ważne jest także to, aby wiedza pozostała w świadomości młodego człowieka i towarzyszyła mu przez całe życie. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa Czytaj więcej »

Podsumowania ćwiczeń

???????????????????????????????

Miesiąc listopad i grudzień był kontynuacją szkoleń z następującego zakresu:
· Ratownictwo chemiczne i dekontaminacja – 08, 10, 24 listopada – 3 zmiany służbowe JRG, 29 listopada – zmiana służbowa JRG i 4 jednostki OSP w KSRG,
· Gazy skroplone i sprężone – 17, 18, 19, listopada – 3 zmiany służbowe JRG, 10 grudnia – zamiana służbowa JRG 2 jednostki OSP w KSRG,
· 23 i 29 listopada – druhowie z czterech jednostek OSP doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa technicznego
· 10 grudnia odbyły się również ćwiczenia zgrywające z zakresu pożarów wewnętrznych w zakładzie Czytaj więcej »

Świąteczny Turnieju Piłki Siatkowej Służb Mundurowych

???????????????????????????????

Za nami kolejna edycja Świątecznego Turnieju Piłki Siatkowej Służb Mundurowych, który odbył się 4 grudnia 2014 r. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Ostrzeszowie, przy udziale Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie, a miejscem rozgrywek hala sportowa przy Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie. W turnieju udział wzięli:
• Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie,
• Nadleśnictwo Przedborów,
• Komenda Powiatowa PSP w Kępnie,
• Komenda Powiatowa PSP w Ostrzeszowie.

Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco Czytaj więcej »

Doskonalenie zawodowe – listopad

IMG_2600

Listopad upłynął dla ostrzeszowskich strażaków pod znakiem ćwiczeń przygotowujących do zdarzeń drogowych oraz z udziałem skroplonych gazów węglowodorowych. Oprócz strażaków z JRG Ostrzeszów, tematykę działań ratowniczych z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego mieli okazję przećwiczyć druhowie z jednostek KSRG naszego powiatu. Zanim  ratownicy przystąpili do działań praktycznych, zostali przygotowani teoretycznie. Przeprowadzone warsztaty Czytaj więcej »