Ogłoszenie o naborze do służby

Ogłoszenie o naborze

Załącznik nr 1

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Załącznik nr 4

Załącznik nr 5

Załącznik nr 6

Wypadek na przejeździe kolejowym

IMG_4724

12 lipca br. w miejscowości Niedźwiedź, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, doszło do zdarzenia z udziałem pociągu pasażerskiego oraz samochodu osobowego. Do likwidacji skutków tego zdarzenia dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrzeszowie zadysponował dwa samochody z JRG Ostrzeszów, jeden z OSP Ostrzeszów oraz grupę operacyjną z komendy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pociąg pasażerski relacji Kołobrzeg – Katowice po zderzeniu z samochodem Czytaj więcej »

Ćwiczenia wodne

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 6-8 lipca br. na akwenie wodnym w Kobylej Górze przeprowadzone zostały ćwiczenia strażaków z zakresu ratownictwa wodnego. Ich celem było doskonalenie technik ratowania osób poszkodowanych w wodzie. Pozorantów podejmowano wpław, przy użyciu sań lodowych i łódki oraz doskonalono procedury medyczne. Czytaj więcej »

„Forest 2015″

IMG_0898

8 czerwca 2015 r na mocy rozkazu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP odbyły sie ćwiczenia pod kryptonimem „Forest 2015” dla sił i środków z terenu woj. Wielkopolskiego, wchodzących w skład Kompani Gaśniczej WOO „Ostrów Wlkp”. Organizatorem ćwiczeń były Komenda Powiatowa PSP w Ostrzeszowie oraz Ostrowie Wielkopolskim przy współudziale Nadleśnictwa Antonin. W skład kompani weszły jednostki OSP KSRG z powiatów: ostrzeszowskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, krotoszyńskiego, kaliskiego, jarocińskiego. Ponadto udział w ćwiczeniach wzięły Czytaj więcej »

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka

IMG_9191

10 maja 2015 roku w miejscowości Kraszewice odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka połączone z 80-tą rocznicą śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Obchody zostały zorganizowane przez KP PSP Ostrzeszów przy współudziale Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP oraz samorządu gminy Kraszewice. Czytaj więcej »

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

IMAG0035

26 kwietnia 2015 r. już po raz siódmy brać strażacka spotkała się pod szczytem Jasnej Góry na VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Strażaków. W związku z tym doniosłym wydarzeniem w uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy tutejszej komendy wraz z Komendantem Powiatowym PSP w Ostrzeszowie – bryg. Tomaszem Makiem. Czytaj więcej »

Ćwiczenia „Las 2015″

IMG_8698

W wyniku długotrwałych upałów i braku opadów deszczu istnieje duże ryzyko powstania pożaru lasu. Jednocześnie niesprzyjające warunki meteorologiczne – wiatr momentami silny i porywisty, mała wilgotność ściółki sprzyjają szybkiemu rozwojowi pożaru na terenach leśnych. Pożar powstaje w kompleksie leśnym w m. Jeziorki. Do działań skierowane zostają siły i środki z KP PSP w Ostrzeszowie oraz podmioty KSRG z gmin Czajków i Kraszewice. Czytaj więcej »

Wielkopolscy strażacy w obiektywie

wysoki_zewn

Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu wraz z oddziałem wielkopolskim Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa organizuje konkurs fotograficzny pt.

Wielkopolscy strażacy w obiektywie


Konkurs skierowany jest zarówno do strażaków, jak i pasjonatów ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Startować w nim mogą fotoamatorzy jak i profesjonaliści. Czytaj więcej »

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

IMG_6178

W dniu 14 marca 2015 r. w siedzibie KP PSP w Ostrzeszowie odbyły się eliminacje powiatowe do ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Organizatorem turnieju był ZOP ZOSP RP w Ostrzeszowie, KP PSP w Ostrzeszowie i Starostwo Powiatowe w Ostrzeszowie. W turnieju wzięli udział zwycięzcy eliminacji gminnych łącznie 16 osób Czytaj więcej »

IV Powiatowe Targi Pracy

20150312_094821

46 wystawców, w tym 22 pracodawców z 290 ofertami zatrudnienia – taka oferta udostępniona została uczestnikom IV Powiatowych Targów Pracy, które odbyły się 12 marca 2015 roku w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie. Organizatorem tego przedsięwzięcia jak co roku był Powiatowy Urząd Pracy w Ostrzeszowie. Czytaj więcej »