Stargard – potrzebna pomoc dla strażaka

XII Ogólnopolska Piesza Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę i ich Rodzin

Plakat 2

pielgrzymka

 

Świąteczny Turniej Siatkówki

SAM_0908

28 grudnia 2017 r. Komenda Powiatowa PSP w Ostrzeszowie tradycyjnie już organizowała Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Służb Mundurowych. W tegorocznej edycji udział wzięły 4 drużyny: KP PSP w Ostrzeszowie, KP PSP w Kępnie. KPP w Ostrzeszowie i Nadleśnictwo Przedborów.  Po rozegraniu meczy systemem „każdy z każdym” Klasyfikacja turnieju była następująca: Czytaj więcej »

Szkolenie LPR

DSC01174

19 listopada 2017 r. w bazie HEMS Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Filia Ostrów Wlkp. w Michałkowie odbyło się szkolenie praktyczne dla ratowników OSP w zakresie współpracy podmiotów KSRG z LPR. Szkolenie obejmowało zapoznanie się z zasadami organizacji lądowisk dla śmigłowców LPR w porze nocnej, budowy śmigłowców i zasad nawiązywania łączności ze statkami powietrznymi LPR. W Szkoleniu wzięło udział 40 ratowników OSP w KSRG z jednostek naszego powiatu.

Szkolenie podstawowe OSP

20171015_120039

W okresie od 30 września do 12 listopada odbywał się w tutejszej komendzie kurs podstawowy ratowników OSP. Kandydaci na szkoleniu zapoznawali się z podstawową wiedzą z zakresu gaszenia pożarów, ratownictwa technicznego , chemicznego, przeciwpowodziowego i medycznego. Zaliczyli również test w komorze dymowej. 12 listopada odbył się egzamin, który z wynikiem pozytywnym ukończyło 35 ratowników w wyniku czego potencjał ratowniczy naszego powiatu powiększył się.

Zużyte składniki majątku KP PSP Ostrzeszów

Zużyte składniki majątku KPPSP Ostrzeszów

List wojewody wielkopolskiego

Nowa wersja strony internetowej

Nowa wersja strony internetowej – kliknij tutaj

Ślubowanie w dniu Święta Wojska Polskiego

DSC05732

W dniu 16 sierpnia 2017 roku w Ostrzeszowie odbyły się obchody Święta Wojska Polskiego. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.30 Mszą Św. w Kościele Farnym p.w. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, następnie uczestnicy udali się na ostrzeszowski rynek, gdzie w asyście pododdziału Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie odbył się uroczysty apel. Wykorzystując doniosłość święta dwóch nowo przyjętych funkcjonariuszy PSP złożyło ślubowania na sztandar komendy. Czytaj więcej »

Kolejna edycja szkolenia „Mądra mama – bezpieczne dziecko”

Logo kampani

Mamy za sobą już drugą edycję szkolenia „Mądra mama – bezpieczne dziecko”. W drugiej połowie czerwca w siedzibie ostrzeszowskiej komendy często gościły mamy, które chciały poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Działo się to za sprawą szkolenia jakie zorganizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie przy współpracy z Grabowskim Centrum Ratowniczym. Czytaj więcej »