Konkurs plastyczny

http://www.pp2ndm.pl/content/konkurs-plastyczny-1

„Bezpieczeństwo i rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga!”

ogłaszamy XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2014/2015

 

Celem tegorocznej edycji jest zainteresowanie tematem bezpieczeństwa dzieci i młodzież, gdyż właściwa postawa oraz świadomość występowania zagrożeń może uratować życie lub zdrowie. Poprzez przekaz artystyczny można zwrócić uwagę na sytuacje, jakie mogą pojawić się w codziennym życiu oraz nauczyć właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat.
Ważne jest także to, aby wiedza pozostała w świadomości młodego człowieka i towarzyszyła mu przez całe życie. Konkurs rozwija dziecięcą wyobraźnię i świadomość, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa Czytaj więcej »

Dzień Otwarty Ostrzeszowskiej Strażnicy

rgb

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Ziemi Ostrzeszowskiej i nie tylko na ,,Dzień Otwarty Ostrzeszowskiej Strażnicy”, który odbędzie się  04.01.2015 r. Podczas wizyty funkcjonariusze  przekażą gością informację na temat:

-Bezpieczeństwa pożarowego,
- Bezpieczeństwo związane z tlenkiem węgla – akcja
prewencyjna „NIE DLA CZADU”,
- Bezpieczeństwo związane z okresem zimowym.

W trakcie dni otwartych odwiedzający będą mogli obejrzeć samochody  oraz zapoznać się ze sprzętem ratowniczo – gaśniczym będącym na wyposażeniu naszej jednostki.

Podsumowania ćwiczeń

???????????????????????????????

Miesiąc listopad i grudzień był kontynuacją szkoleń z następującego zakresu:
· Ratownictwo chemiczne i dekontaminacja – 08, 10, 24 listopada – 3 zmiany służbowe JRG, 29 listopada – zmiana służbowa JRG i 4 jednostki OSP w KSRG,
· Gazy skroplone i sprężone – 17, 18, 19, listopada – 3 zmiany służbowe JRG, 10 grudnia – zamiana służbowa JRG 2 jednostki OSP w KSRG,
· 23 i 29 listopada – druhowie z czterech jednostek OSP doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa technicznego
· 10 grudnia odbyły się również ćwiczenia zgrywające z zakresu pożarów wewnętrznych w zakładzie Czytaj więcej »

Świąteczny Turnieju Piłki Siatkowej Służb Mundurowych

???????????????????????????????

Za nami kolejna edycja Świątecznego Turnieju Piłki Siatkowej Służb Mundurowych, który odbył się 4 grudnia 2014 r. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Ostrzeszowie, przy udziale Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie, a miejscem rozgrywek hala sportowa przy Gimnazjum i Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrzeszowie. W turnieju udział wzięli:
• Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie,
• Nadleśnictwo Przedborów,
• Komenda Powiatowa PSP w Kępnie,
• Komenda Powiatowa PSP w Ostrzeszowie.

Wyniki poszczególnych meczów przedstawiają się następująco Czytaj więcej »

Doskonalenie zawodowe – listopad

IMG_2600

Listopad upłynął dla ostrzeszowskich strażaków pod znakiem ćwiczeń przygotowujących do zdarzeń drogowych oraz z udziałem skroplonych gazów węglowodorowych. Oprócz strażaków z JRG Ostrzeszów, tematykę działań ratowniczych z wykorzystaniem sprzętu hydraulicznego i pneumatycznego mieli okazję przećwiczyć druhowie z jednostek KSRG naszego powiatu. Zanim  ratownicy przystąpili do działań praktycznych, zostali przygotowani teoretycznie. Przeprowadzone warsztaty Czytaj więcej »

Nowy samochód dla ostrzeszowskich strażaków

IMG_2606

Garaż ostrzeszowskich strażaków PSP wzbogacił się o nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy typu lekkiego – Mitsubishi L200. Pojazd wyposażony w napęd terenowy, wyciągarkę oraz przestrzeń ładunkową, będzie przeznaczony do prowadzenia działań m.in. przeciwpowodziowych, gaszenia rozległych pożarów terenu, usuwanie skutków silnych wiatrów. Samochód będzie wykorzystywany do prowadzenia działań ratowniczych w trudnodostępnym terenie oraz patrolowania Czytaj więcej »

Ćwiczenia aplikacyjno-sztabowe

IMG_2455

Zderzenie autobusu i busa osobowego na trasie relacji Ostrzeszów – Grabów nad Prosną, nieopodal stacji benzynowej. 26 osób poszkodowanych w tym 6 ciężko, łącznie 49 uczestników zdarzenia, zapadający zmrok, deszcz oraz temperatura poniżej 10 stopni Celsjusza. Czytaj więcej »

Wypadek w Ligocie

IMG_2385

21 października 2014 r. do ostrzeszowskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Ligota. Na miejsce udała się stacjonująca najbliżej miejsca zdarzenia jednostka OSP Kobyla Góra, a także strażacy z JRG Ostrzeszów. Na miejsce pierwsi dotarli strażacy ochotnicy, którzy zastali dwa samochody: osobowy Renault znajdujący się w przydrożnym rowie oraz dostawczy Fiat, na pasie jezdni. OSP Kobyla Góra przystąpiła do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy Czytaj więcej »

Samochodem osobowym w drzewo

Zdjęcie2310

19 października br. JRG Ostrzeszów oraz OSP Doruchów zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego w miejscowości Przytocznica. Po przyjeździe strażaków we wskazane miejsce okazało się, że samochód osobowy marki Toyota Yaris po zderzeniu z drzewem znajduje się na poboczu drogi powiatowej. Zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy poszkodowanemu w tym zdarzeniu. Strażacy zabezpieczyli teren akcji, odłączyli zasilanie w energię elektryczną w pojeździe Czytaj więcej »

Najechał na tył przyczepy

024

Trzem osobom poszkodowanym udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy strażacy z JRG w Ostrzeszowie. Było to wynikiem zdarzenia drogowego w dniu 16 października br. w miejscowości Kuźniki. Zadysponowani na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Renault 19, który uderzył w tył przyczepy samochodu ciężarowego. Trzy osoby poszkodowane znajdowały się wewnątrz pojazdu. Po udzieleniu pomocy medycznej przez strażaków Czytaj więcej »