Szkolenie – Scania

DSC04246

6 października 2015 r. odbyło się szkolenie kierowców JRG w zakresie obsługi i eksploatacji samochodu Scania 6×6. Samochód jest nowym nabytkiem KP PSP w Ostrzeszowie i łącznie z zabudową firmy „Wawrzaszek” stanowi GCBA 9,5/40, który wzbogaci potencjał ratowniczy naszego powiatu. Czytaj więcej »

Wypadek na S8

DSC_0601

Do groźnego wypadku drogowego doszło na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Bałdowice w dniu 5 października 2015 r. Kierowca samochodu dostawczego IVECO stracił panowanie nad pojazdem i taranując bariery ochronne zablokował jeden pas jezdni w kierunku Wrocławia. Czytaj więcej »

Ćwiczenia zgrywające – Grabów nad Prosną

DSC_0672

28 września 2015 r. na obiekcie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Grabowie nad Prosną odbyły się ćwiczenia zgrywające podmiotów KSRG i policji. Głównym założeniem była bezpieczna ewakuacja szkoły podczas alarmu pożarowego wywołanym pożarem w bibliotece. Czytaj więcej »

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

DSC_0357

19 września 2015 roku na stadionie sportowym w Mikstacie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze grupy A i C. Przybyłych gości w osobach:

  • Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Senator RP Andżelika Możdżanowska, Czytaj więcej »

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym

na „Przebudowę placu manewrowego oraz pomieszczeń garażowych w budynku strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie Etap I”

Informacja o wyborze oferty

Ogłoszenie

SIWZ

zal nr 1 do SIWZ

zal nr 2 do SIWZ

zal nr 3_projekt_Roboty wewnętrzne_rozbiórkowe.PDF

zal nr 3_przedmiar_kosztorys_pdf_ATH

zal nr 3_projekt_Zbiornik wód opadowych+pompownia_PDF

zal nr 3_specyfikacje techniczne_PDF

zal nr 4 do SIWZ

zal nr 5 do SIWZ

zal nr 6 do SIWZ

zal nr 7 do SIWZ

zal nr 8 do SIWZ

 

 

Mistrzostwa w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy

DSC_1428

W dniu 5 września 2015 r. w Doruchowie odbyły się I Mistrzostwa z Zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Do udziału zostały zaproszone jednostki PSP z powiatów ościennych oraz OSP KSRG z terenu powiatu i powiatów ościennych. Czytaj więcej »

Ogłoszenie o naborze do służby

Protokół końcowy

Protokół z IV etapu - 4.09.2015r.

Protokół z III etapu - 4.09.2015r.

Protokół z 2 części II etapu - 3.09.2015r.

Protokół z 1 części II etapu - 2.09.2015r.

Protokół z 1 części II etapu – odwołanie - 2.09.2015r.

Protokół z dn. 1.09.2015r. dot. odwołań

Protokół z 1 etapu  - 31.08.2015r.

Ogłoszenie o naborze 

Czytaj więcej »

Ciągnikiem siodłowym z naczepą w słup energetyczny

IMG_5088

27 sierpnia br. strażacy JRG Ostrzeszów usuwali skutki zdarzenia drogowego w Ostrzeszowie na drodze krajowej nr 11. Pierwszy przybyły zastęp strażaków zastał na miejscu ciągnik siodłowy z naczepą po uderzeniu w słup energetyczny. Pojazd znajdował się poza jezdnią, ładunek naczepy stanowiło ok 25 ton węgla. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, dokonali pomiaru obecności napięcia w uszkodzonej linii energetycznej. Pomimo stwierdzenia braku obecności prądu na miejsce polecono skierować pogotowie energetyczne. Czytaj więcej »

Wypadek na przejeździe kolejowym

IMG_4724

12 lipca br. w miejscowości Niedźwiedź, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, doszło do zdarzenia z udziałem pociągu pasażerskiego oraz samochodu osobowego. Do likwidacji skutków tego zdarzenia dyżurny stanowiska kierowania PSP w Ostrzeszowie zadysponował dwa samochody z JRG Ostrzeszów, jeden z OSP Ostrzeszów oraz grupę operacyjną z komendy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pociąg pasażerski relacji Kołobrzeg – Katowice po zderzeniu z samochodem Czytaj więcej »

Ćwiczenia wodne

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniach 6-8 lipca br. na akwenie wodnym w Kobylej Górze przeprowadzone zostały ćwiczenia strażaków z zakresu ratownictwa wodnego. Ich celem było doskonalenie technik ratowania osób poszkodowanych w wodzie. Pozorantów podejmowano wpław, przy użyciu sań lodowych i łódki oraz doskonalono procedury medyczne. Czytaj więcej »