Strażacy w Bajkolandzie

20151113_190252

13 listopada 2015 r. strażacy KP PSP w Ostrzeszowie mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z dziećmi Bajkolandu Pelikanek w Grabowie nad Prosną. Spotkanie odbyło się w ramach akcji prewencyjnej „Zgaś ryzyko” oraz zapoznawania dzieci z ciekawymi zawodami. Program pogadanki obejmował takie zagadnienia jak:
- właściwe zachowanie w sytuacji zagrożenia, w tym alarmowanie służb ratunowych,
- zapoznanie z zagrożeniami ze strony tleku węgla oraz zapobieganie im,
- przedstawienie charakterystyki strażaka.
Powyższa tematyka z całą pewnościa zainteresowała dzieci czego dowodem był szereg zadawanych pytań. Na koniec spotkania strażacy obdarowali uczestników pogadanki drobnymi upominkami.

 

Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego OSP

IMG_5553

W dniach 7 – 15 listopada 2015 r. odbył się w tutejszej komendzie kurs z zakresu ratownictwa technicznego OSP.  W szkoleniu wzięło udział 33 druhów z jednostek OSP z terenu powiatu. 14 listopada br. dzięki uprzejmości firmy „BIRAS” w Grabowie n/Prosną odbyły się Czytaj więcej »

Trwają prace remontowe…

DSC04436

Rozpoczęto prace związane z zadaniem inwestycyjnym pn.: Przebudowa placu manewrowego oraz pomieszczeń garażowych w budynku strażnicy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej i Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie”. W trakcie realizacji jest I etap inwestycji, który obejmuje następujące roboty budowlane: Czytaj więcej »

Wizyta strażaków w przedszkolu

DSC04435

4 listopada 2015 r. w siedzibie Przedszkola nr 5 w Ostrzeszowie odbyło się spotkanie strażaków z przedszkolakami. Ogn. Albert Warszawski i sekc. Krzysztof Duchnik zapoznali dzieci ze specyfiką pracy strażaka, numerami alarmowymi do służb ratowniczych oraz obsługą podręcznego sprzętu gaśniczego. Czytaj więcej »

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy w podziale bojowym

DSC04253

Dnia 16 października 2015 roku o godz. 11:00 w lokalu „Strażak” w Ostrzeszowie odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrzeszowie, połączone z przekazaniem i wprowadzeniem do podziału bojowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Czytaj więcej »

Szkolenie – Scania

DSC04246

6 października 2015 r. odbyło się szkolenie kierowców JRG w zakresie obsługi i eksploatacji samochodu Scania 6×6. Samochód jest nowym nabytkiem KP PSP w Ostrzeszowie i łącznie z zabudową firmy „Wawrzaszek” stanowi GCBA 9,5/40, który wzbogaci potencjał ratowniczy naszego powiatu. Czytaj więcej »

Wypadek na S8

DSC_0601

Do groźnego wypadku drogowego doszło na drodze ekspresowej S8 w miejscowości Bałdowice w dniu 5 października 2015 r. Kierowca samochodu dostawczego IVECO stracił panowanie nad pojazdem i taranując bariery ochronne zablokował jeden pas jezdni w kierunku Wrocławia. Czytaj więcej »

Ćwiczenia zgrywające – Grabów nad Prosną

DSC_0672

28 września 2015 r. na obiekcie Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Grabowie nad Prosną odbyły się ćwiczenia zgrywające podmiotów KSRG i policji. Głównym założeniem była bezpieczna ewakuacja szkoły podczas alarmu pożarowego wywołanym pożarem w bibliotece. Czytaj więcej »

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze

DSC_0357

19 września 2015 roku na stadionie sportowym w Mikstacie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze grupy A i C. Przybyłych gości w osobach:

  • Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Senator RP Andżelika Możdżanowska, Czytaj więcej »

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym

na „Przebudowę placu manewrowego oraz pomieszczeń garażowych w budynku strażnicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie Etap I”

Informacja o wyborze oferty

Ogłoszenie

SIWZ

zal nr 1 do SIWZ

zal nr 2 do SIWZ

zal nr 3_projekt_Roboty wewnętrzne_rozbiórkowe.PDF

zal nr 3_przedmiar_kosztorys_pdf_ATH

zal nr 3_projekt_Zbiornik wód opadowych+pompownia_PDF

zal nr 3_specyfikacje techniczne_PDF

zal nr 4 do SIWZ

zal nr 5 do SIWZ

zal nr 6 do SIWZ

zal nr 7 do SIWZ

zal nr 8 do SIWZ