Warsztaty doskonalące – ratownictwo wodne

???????????????????????????????

W październiku zorganizowano warsztaty doskonalących dla zmian służbowych Jednostki Ratowniczo – Gaśnicze w Ostrzeszowie z zakresu ratownictwa wodnego. Strażacy przy wykorzystaniu deski lodowej oraz łodzi wiosłowej prowadzili podejmowanie osoby poszkodowanej z akwenu. Celem ćwiczeń było Czytaj więcej »

Ćwiczenia aplikacyjno-sztabowe

IMG_2455

Zderzenie autobusu i busa osobowego na trasie relacji Ostrzeszów – Grabów nad Prosną, nieopodal stacji benzynowej. 26 osób poszkodowanych w tym 6 ciężko, łącznie 49 uczestników zdarzenia, zapadający zmrok, deszcz oraz temperatura poniżej 10 stopni Celsjusza. Czytaj więcej »

Wypadek w Ligocie

IMG_2385

21 października 2014 r. do ostrzeszowskich strażaków wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w miejscowości Ligota. Na miejsce udała się stacjonująca najbliżej miejsca zdarzenia jednostka OSP Kobyla Góra, a także strażacy z JRG Ostrzeszów. Na miejsce pierwsi dotarli strażacy ochotnicy, którzy zastali dwa samochody: osobowy Renault znajdujący się w przydrożnym rowie oraz dostawczy Fiat, na pasie jezdni. OSP Kobyla Góra przystąpiła do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy Czytaj więcej »

Samochodem osobowym w drzewo

Zdjęcie2310

19 października br. JRG Ostrzeszów oraz OSP Doruchów zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego w miejscowości Przytocznica. Po przyjeździe strażaków we wskazane miejsce okazało się, że samochód osobowy marki Toyota Yaris po zderzeniu z drzewem znajduje się na poboczu drogi powiatowej. Zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy poszkodowanemu w tym zdarzeniu. Strażacy zabezpieczyli teren akcji, odłączyli zasilanie w energię elektryczną w pojeździe Czytaj więcej »

Najechał na tył przyczepy

024

Trzem osobom poszkodowanym udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy strażacy z JRG w Ostrzeszowie. Było to wynikiem zdarzenia drogowego w dniu 16 października br. w miejscowości Kuźniki. Zadysponowani na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Renault 19, który uderzył w tył przyczepy samochodu ciężarowego. Trzy osoby poszkodowane znajdowały się wewnątrz pojazdu. Po udzieleniu pomocy medycznej przez strażaków Czytaj więcej »

Zderzenie ciężarówki i osobówki w Siekierzynie

IMG_2335

8 października br. strażacy z powiatu ostrzeszowskiego zostali zaalarmowani do zderzenia samochodu ciężarowego i osobowego. Zdarzenie to miało miejsce na drodze wojewódzkiej w miejscowości Siekierzyn. Na miejsce udały się dwa zastępy (JRG Ostrzeszów oraz OSP Grabów nad Prosną). Samochód ciężarowy blokował jeden pas ruchu, natomiast osobowy po uderzeniu w drzewo znajdował się na poboczu. W wyniku zdarzenia obrażeń doznał Czytaj więcej »

Ślub strażaka

4 października 2014 roku sakramentalne „TAK” powiedzieli sobie Kinga Wawrzyniak i nasz funkcjonariusz Błażej Dolata. Ślub odbył się w Kościele p.w.  Św. Mikołaja w Krobi. Tradycyjnie na Młodą Parę przed wyjściem z kościoła czekał strażacki szpaler. Młodej Parze życzenia szczęścia, pogody w miłości i uśmiechu wiecznej radości składają pracownicy i funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie.

 

Ciąg dalszy ćwiczeń

IMG_2273

 We wrześniu ostrzeszowscy strażacy skupili się na ćwiczeniach doskonalących z zakresu ratownictwa wysokościowego i taktyki gaszenia pożarów wewnętrznych. Pierwszym modułem ćwiczeń było wydobywanie osób poszkodowanych ze studzienek kanalizacyjnych, szamb, wykopów. Ćwiczenie zostało zrealizowane Czytaj więcej »

Wypadek w Parzynowie

IMG_2204

21 września br. doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Parzynów (gmina Kobyla Góra). Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie wpłynęło o godz. 7.49 W wypadku brał udział samochód osobowy Toyota Yaris, który po zderzeniu z przydrożnym drzewem zatrzymał się na pobocza. Jedna osoba poszkodowana została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy z JRG Ostrzeszów zabezpieczyli teren akcji Czytaj więcej »

Ślub strażaka

IMG_5687

13 września 2014 roku sakramentalne „TAK” powiedzieli sobie Monika Janicka i nasz funkcjonariusz Artur Zakręt. Ślub odbył się w Kościele p.w. Św. Bartłomieja Apostoła w Rogaszycach. Tradycyjnie na Młodą Parę przed wyjściem z kościoła czekał strażacki szpaler. Czytaj więcej »