Archiwum dla: Październik, 2012

Brak rozwagi w Kuźnikach

IMG_1520

W dniu 27.10.2012r. w miejscowości Kuźniki, na drodze krajowej nr 11, doszło do zdarzenia w komunikacji drogowej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu JRG Ostrzeszów kierujący działaniem ratowniczym zastał na pasie ruchu samochód osobowy Citroen Berlingo przewrócony na bok oraz holowaną przez niego przyczepka, która znajdowała się w przydrożnym rowie.

Odwiedziny delegacji z miasta Blankenburg

DSC03295

        14 października 2012 roku gościliśmy w naszej komendzie 10 osobową delegację z miasta Blankenburg w Niemczech, które od wielu lat współpracuje z miastem i powiatem ostrzeszowskim. Była to okazja do ogólnego przedstawienia zasad funkcjonowania naszej komendy, a także systemu ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu.

Darmowa czujka dla Ciebie

Darmowa czujka dla Ciebie w ramach promocji bezpośredniej projektu „Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego” Celem działań promocji bezpośredniej prowadzonej przez Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat udziału środków Unii Europejskiej w projekcie „Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego” realizowanym w ramach Wielkopolskiego Regionalnego [...]

Materiały szkoleniowe dla OSP

  Materiały szkoleniowe dla OSP    

Pożar w zakładzie produkującym palety

SAM_0053

 W dniu 06.10.2012r. w jednym z zakładów zajmujących się produkcją palet na terenie gm. Czajków miał miejsce pożar pryzmy biomasy. Przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowych pracownicy zakładu podjęli próbę ugaszenia pożaru w zarodku, która zakończyła się niepowodzeniem.

Usuwanie skutków silnego wiatru

IMG_5229 - Kopia

W sobotę 06.10.2012r. przez powiat ostrzeszowski przeszła fala silnego, porywistego wiatru, czego skutkiem była duża liczba zdarzeń związanych z usuwaniem skutków tego zjawiska. Strażacy kilkukrotnie usuwali drzewa oraz konary drzew zagrażające bezpieczeństwu poruszających się szlakami komunikacyjnymi.