Archiwum dla: Grudzień, 2012

Ślubowanie nowego funkcjonariusza naszej komendy

IMG_0320

„Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków strażaka, uroczyście ślubuję być ofiarnym i mężnym w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i wszelkiego mienia — nawet z narażeniem życia…”  - to fragment roty według której 29 grudnia 2012 roku uroczyście ślubował nasz nowy funkcjonariusz str. Łukasz Kolasa

Nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy

IMG_5299

Na wyposażeniu Komendy Powiatowej PSP w Ostrzeszowie znalazł się nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy marki Mitsubishi Outlander. Pojazd zaliczony do kategorii samochodów pożarniczych typu lekkiego, będzie przeznaczony do przewozu ratowników oraz sprzętu specjalistycznego do zdarzeń mających miejsce w utrudnionych warunkach terenowych.

Pożar w Czajkowie

WP_000044

W dniu 10.12.2012r. tuż przed północą Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Czajków. Do zdarzenia zadysponowano zastępy z JRG Ostrzeszów oraz pobliskich OSP, łącznie pięć samochodów gaśniczych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym zastał palący się garaż z pomieszczeniami gospodarczymi przylegający do budynku mieszkalnego.

Przekazanie czujek

IMG_5287

W dniu 10 grudnia 2012r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie odbyło się przekazanie czujek rozdawanych w ramach promocji bezpośredniej projektu KW PSP w Poznaniu „Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego”.

Pożar w Kaliszkowicach Ołobockich

4

W dniu 06.12.2012r. tuż po godzinie 7.00 Dyżurny Operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Kaliszkowice Ołobockie; gmina Mikstat. Po przyjęciu zgłoszenia na miejsce pożaru dyżurny skierował zastęp z JRG Ostrzeszów oraz jednostki OSP Kaliszkowice Kaliskie, OSP Mikstat, OSP Grabów oraz OSP Bukownica.

Zderzenie czołowe

IMG_5277

W dniu 08.12.2012r. o godzinie 7.45 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie przyjął zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Rojów gm. Ostrzeszów. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z JRG Ostrzeszów, które po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziły, że w wyniku zderzenia czołowego wypadkowi uległy dwa samochody osobowe marki Daewoo Nexia oraz [...]

Samochód w rowie

IMG_0293

W dniu 07.12.2012r. o godzinie 11.58 Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie przyjął zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego marki Peugeot 206 w miejscowości Marczykowskie gm. Grabów nad Prosną. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp ratownictwa technicznego z JRG Ostrzeszów oraz miejscową jednostkę OSP Grabów nad Prosną.

Wyniki pierwszego losowania czujek

Dnia 03.12.2012r. w Komendzie Powiatowej PSP w Ostrzeszowie odbyło się losowanie czujek wykrywania dymu, przekazywanych mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego w ramach promocji bezpośredniej projektu KW PSP w Poznaniu ”Rozbudowa zintegrowanego systemu bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego województwa wielkopolskiego”. System losujący wskazał następujących szczęśliwców: • Aneta Kosmala • Halina Szczepaniak • Henryk Gawełek • Tomasz Jaźwiec • Łukasz Kulak Wyżej wymienione osoby proszone są [...]