Archiwum dla: Styczeń, 2013

Roczna Narada Sprawozdawcza

IMG_5508

W dniu 29 stycznia br. na sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie odbyła się roczna narada sprawozdawcza Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, podsumowująca rok 2012. Spośród zaproszonych gości w naradzie udział wzięli: Wielkopolski Komendant Wojewódzki PSP – nadbryg. Wojciech Mendelak, Wicestarosta Ostrzeszowski – Zofia Witkowska, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Ostrzeszowie [...]

Śmiertelne potrącenie

IMG_5485

W dniu 28.01.2013r. doszło w Ostrzeszowie do potrącenia pieszego przez samochód ciężarowy, na jednym z przejść na drodze krajowej nr 11. Pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp JRG Ostrzeszów. Po przeprowadzeniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, stwierdzono u poszkodowanego zatrzymanie akcji serca. Ratownicy natychmiast przystąpili do próby jego przywrócenia.

Pożar budynku mieszkalnego

IMG_5428

W nocy 18 stycznia 2013r. przy ul. 21 Stycznia w Ostrzeszowie miał miejsce pożar budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Mieszkańcy poinformowali o tym Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie o godz. 4.47. Na miejsce Dyżurny Operacyjny Powiatu zadysponował cztery samochody ratowniczo-gaśnicze – po dwa z JRG Ostrzeszów i miejscowej OSP.

Powołano Komitet Organizacyjny Fundacji Sztandaru

W uznaniu wiernej, ofiarnej i pełnej zaangażowania służby, a także troski o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego, Zarząd Powiatu wyraził wolę podjęcia działań na rzecz ufundowania Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie sztandaru, który będzie symbolem honoru i oddania służbie, a także wyrazem szacunku i wdzięczności społeczeństwa za odwagę i poświęcenie strażaków. W celu realizacji [...]

Wypadek z udziałem autokaru

IMG_0337

W dniu 07.01.2013r. w miejscowości Parzynów miało miejsce zdarzenie drogowe z udziałem autokaru i samochodu osobowego VW Golf. Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie wpłynęło o godz. 8.01. Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu, kierujący działaniem ratowniczym zastał oba pojazdy poza drogą.

VI Świąteczny Turniej Służb Mundurowych w Piłce Siatkowej

IMG_5397

W dniu 28 grudnia 2012r. odbyła się VI edycja Świątecznego Turnieju Piłki Siatkowej Służb Mundurowych i Instytucji Powiatowych. Organizatorem turnieju była Komenda Powiatowa PSP w Ostrzeszowie, przy udziale Starostwa Powiatowego w Ostrzeszowie.