Archiwum dla: Lipiec, 2013

Zabezpieczenie przeciwpożarowe żniw i omłotów

            Żniwa to czas gromadzenia palnych płodów rolnych w stodołach, stertach, stogach. W tym okresie ilość nagromadzonych zbiorów jest największa, dlatego też trzeba wtedy dbać najbardziej o uchronienie dobytku przed pożarem. Na każdym właścicielu gospodarstwa rolnego spoczywają zatem liczne obowiązki

Wypadek na „11″

IMG_0879

Kilka minut przed północą 7 lipca br. w miejscowości Rogaszyce uległ wypadkowi samochód osobowy, uderzając w drzewo rosnące w przydrożnym rowie. O zdarzeniu straż pożarną poinformowało pogotowie ratunkowe. Po dojeździe na miejsce strażacy zastali pojazd marki VW Golf oraz poszkodowanego z obrażeniami ręki, któremu pomocy medycznej udzielał zespół pogotowia ratunkowego.

Wypadek motocyklisty

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W dniu 30 czerwca br. w miejscowości Mostki doszło do wypadku pojazdu motocyklowego. Dyżurny operacyjny powiatu zadysponował do zdarzenia dwa samochody ratownicze-gaśnicze z JRG Ostrzeszów oraz oficera w dyspozycji komendanta powiatowego. Po przybyciu na miejsce kierujący działaniem ratowniczym zastał motocykl marki Honda, który po wcześniejszym uderzeniu w przydrożne drzewo, znajdował się na poboczu drogi.