Czujki tlenku węgla

Bez tytułu

W związku z zapytaniami, które do nas wpłynęły w ciągu kilku ostatnich dni, informujemy, że Państwowa Straż Pożarna nie prowadzi sprzedaży czujek tlenku węgla ani nie świadczy usług w zakresie ich montażu. Należy więc z ostrożnością podchodzić do osób proponujących państwu takie usługi, które przedstawiają się jako działające z ramienia Państwowej Straży Pożarnej.

Jeśli ktoś z Państwa byłby zainteresowany kupnem takiej czujki należy zwrócić uwagę na kilka jej parametrów:

  • Detektory powinny być certyfikowane na zgodność z normą europejską PN-EN 50291-1 oraz PN-EN 50291-2. Jeśli na czujce znajdziemy oznaczenia powyższych norm oznacza to, że mamy do czynienia ze sprawdzonym urządzeniem.
  • Klasa IP określa możliwość pracy detektora w pomieszczeniach wilgotnych. Dla instalacji detektora w łazience wymagana jest klasa IP44. Szczególnie ważne jest to w tych domach czy mieszkaniach, które mają podgrzewacze wody czy piecyki gazowe zamontowane w łazienkach.
  • Należy zwrócić uwagę na okres gwarancji i żywotności czujnika. Najtrwalsze mają okres przydatności do użycia sięgający nawet 7-10 lat.

W razie jakichkolwiek zapytań zawsze można zgłosić się do Państwowej Straży Pożarnej, gdzie w miarę możliwości rozwiejemy Państwa wątpliwości.

 

 

 

Comments are closed.