Nie lubię poniedziałku… 3 wypadki w ciągu 20 minut

20160530_144933

W poniedziałek 30 maja 2016 r. w ciągu zaledwie 20 minut do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie wpłynęły 3 zgłoszenia dotyczące wypadków komunikacyjnych.

O godzinie 14:08 Dyżurny Stanowiska kierowania odebrał telefon mówiący o wypadku na Drodze Krajowej nr 11 w Ostrzeszowie. W zdarzeniu tym brały udział 2 samochody osobowe oraz samochód ciężarowy – laweta. W zdarzeniu tym poszkodowane zostały dwie osoby, jednak po zaopatrzeniu ich przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenie.

Już minutę później wpłynęło kolejne zgłoszenie – wypadek samochodu osobowego i ciągnika rolniczego w miejscowości Bobrowniki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się jednak, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Kierujący pojazdu, który na skutek zdarzenia uderzył w drzewo, sam wydostał się z jego wnętrza. Natomiast osobę podróżującą drugim samochodem ratownicy musieli uwalniać przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Po przekazaniu poszkodowanych Zespołowi Ratownictwa Medycznego zostali oni przewiezieni do szpitala.

Godzina 14:28 przyniosła następne zgłoszenie, tym razem z miejscowości Rojów. Tam w zdarzeniu drogowym na Drodze Wojewódzkiej 449 brały udział trzy samochody osobowe w skutek czego przewiezione do szpitala zostały 2 osoby.

W związku z nietypową mnogością podobnych zdarzeń znów nieoceniona okazała się pomoc ratowników z OSP. Do zdarzeń zostali także zadysponowania D-ca JRG oraz Z-ca D-cy JRG.

Opracował:  mł. asp. Patryk Moś
Zdjęcia:  JRG Ostrzeszów

 

Comments are closed.