Turniej finałowy „Wielkopolskich Mistrzostw Strażaków PSP w Piłce Siatkowej”

P1010267

24 listopada 2016 roku na hali Gimnazjum nr 2 w Ostrzeszowie odbył się turniej finałowy „Wielkopolskich Mistrzostw Strażaków PSP w Piłce Siatkowej” . Do turnieju po eliminacjach strefowych zakwalifikowały się reprezentacje:

  • KM PSP w Lesznie,
  • KM PSP w Koninie,
  • KP PSP w Ostrowie Wlkp,
  • KP PSP w Obornikach,
  • KP PSP w Rawiczu,
  • KP PSP w Ostrzeszowie – gospodarz turnieju.

Komendant Powiatowy PSP w Ostrzeszowie st. bryg. Tomasz Mak powitał reprezentacje i przybyłych gości, a otwarcia zawodów dokonał Starosta Ostrzeszowski Lech Janicki. Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu reprezentował mł. bryg. Krzysztof Wojtaszewski. Drużyny po losowaniu rozegrały mecze w dwóch grupach, a do półfinałów zakwalifikowały się: KM PSP w Koninie rozgrywając mecz z KP PSP w Obornikach oraz KP PSP w Ostrzeszowie rozgrywając półfinał z KP PSP w Ostrowie Wlkp. Po rozrywkach półfinałowych w finale A zagrały reprezentacje Konina i Ostrowa, a w finale B reprezentacje Ostrzeszowa i Obornik. Po zaciętych pojedynkach klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco:

 

1 miejsce KM PSP w Koninie – Mistrz Wielkopolski.

2 miejsce KP PSP w Ostrowie Wlkp.

3 miejsce KP PSP w Obornikach.

4 miejsce KP PSP w Ostrzeszowie.

5 miejsce KM PSP w Lesznie.

6 miejsce KP PSP w Rawiczu.

Wręczenia pucharów, medali i dyplomów w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego dokonali st. bryg. Tomasz Mak i mł. bryg. Krzysztof Wojtaszewski.
Opracował: st. kpt. Tomasz Jabłoński
Zdjęcia: st. kpt. Tomasz Jabłoński

Comments are closed.