CZARNA SERIA

IMG_6612

Do drogach powiatu ostrzeszowskiego w ostatnim czasie zapanowała czarna seria zdarzeń ze skutkiem śmiertelnym.

Zaczęło się od potrącenia rowerzystki w miejscowości Kraszewice 22 marca 2017 r. Będące w pobliżu na ćwiczeniach jednostki straży pożarnej również zostały zadysponowane na miejsce zdarzenia.

Kolejnym zdarzeniem, które przyniosło skutek śmiertelny było zderzenie dwóch samochodów osobowych w Grabowie nad Prosną 24 marca 2017 r. Kierowca jednego z pojazdów został przewieziony do szpitala gdzie w sobotę niestety zmarł.

Niedzielny poranek również rozpoczął się tragicznie. O godzinie 7:54 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie wpłynęła informacja mówiąca, że w miejscowości Kotłów samochód uderzył w drzewo. Wraz z przybyciem pierwszych sił i środków straży pożarnej na miejscu zdarzenia pojawił się Zespół Ratownictwa Medycznego a w pobliżu wylądowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ostrzeszowscy strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanych i uwolnili dwójkę z nich przekazując służbom medycznym. W pojeździe został kierowca, do którego dostęp był utrudniony. Niestety lekarz stwierdził zgon 22-letniego mężczyzny.

Bieżący tydzień również nie zaczął się szczęśliwie. W poniedziałkowe popołudnie o godzinie 15:48 do SKKP w Ostrzeszowie dotarła informacja o wypadku z udziałem dwóch samochodów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 450 pomiędzy miejscowościami Grabów nad Prosną i Doruchów. Z powodu mało precyzyjnej lokalizacji miejsca zdarzenia zadysponowano tam trzy jednostki OSP z KSRG oraz jeden zastęp z JRG Ostrzeszów w celu zapewnienia jak najszybszego dotarcia naszych sił i środków. Jak się okazało do zdarzenia doszło w miejscowości Marczykowskie. Przybyły jako pierwszy zastęp z OSP Doruchów zastał dwa pojazdy po zderzeniu, jeden z nich znajdował się w przydrożnym rowie a drugi blokował całą szerokość jezdni. Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy poszkodowanej kobiecie – kierowcy jednego z pojazdów. W późniejszym czasie została ona przetransportowana do szpitala przez Lotnicze Pogotowie ratunkowe. Niestety służby medyczne odstąpiły od czynności wobec kierowcy drugiego pojazdu – zginął 19-letni mężczyzna.

Comments are closed.