Bezpłatny kurs „Mądra mama – bezpieczne dziecko”

Tło

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa, zadławienie, poparzenia termiczne i chemiczne u dzieci – to tylko część zagadnień, które pragniemy poruszyć na kursie pierwszej pomocy dla mam „Mądra mama – bezpieczne dziecko”. Bezpłatny kurs organizuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie przy współudziale Grabowskiego Centrum Ratowniczego.

Zależy nam by mamy potrafiły w prawidłowy sposób poradzić sobie z zagrożeniami jakie mogą spotkać dzieci w miejscu, które wszystkim kojarzy się z bezpieczeństwem – w domu. Odpowiednia reakcja na zagrożenie może w znaczny sposób pomóc poszkodowanemu dziecku i ułatwić działania służbą ratunkowym, które przyjadą z pomocą. Pewnych niebezpiecznych wydarzeń można uniknąć – ta tematyka również będzie poruszana podczas kursu.

Kurs poprowadzą dla Państwa wykfalifikowani ratownicy i funkcjonariusze PSP, którzy także są rodzicami. Warto pomyśleć o bezpieczeństwie i poświęcić kilka popołudniowych godzin by poczuć się bezpieczniej i mieć świadomość, że robimy wszystko dla dobra swojej rodziny.

Szczegółowe informacje dot.  zgłoszenia na kurs przedstawia plakat poniżej.

 

 

Comments are closed.