Szkolenie „Mądra mama – bezpieczne dziecko”

1

W drugiej połowie kwietnia 2017 roku w siedzibie ostrzeszowskiej komendy często gościły mamy, które chciały poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Działo się to za sprawą szkolenia jakie zorganizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie przy współpracy z Grabowskim Centrum Ratowniczym.

Głównym zamysłem szkolenia było przekazanie mamom wiedzy na temat zapobiegania niebezpiecznym sytuacjom, do których może dojść w miejscu gdzie każdy powinien czuć się bezpiecznie – w domu, a także umiejętności radzenia sobie z tego typu sytuacjami gdy już do nich dojdzie. Uczestniczki mogły zapoznać się z taką tematyką, jak na przykład: oparzenia termiczne, oparzenia chemiczne, porażenie prądem, resuscytacja krążeniowo-oddechowa czy zadławienia.

Mamy podzielone na dwie dwunastoosobowe grupy spotkały się z prowadzącymi szkolenie dwa razy. Podczas pierwszego spotkania przeplataliśmy zagadnienia teoretyczne z praktycznymi (sprawdzenie stanu świadomości, tamowanie krwotoków, pozycja bezpieczna). Podczas drugiego spotkania mamy zostały podzielone na trzy czteroosobowe grupy – tak by każda z nich miała możliwość przećwiczenia najważniejszych elementów szkolenia.

Podczas zajęć towarzyszyła nam przyjazna atmosfera dzięki której wiedza mogła być swobodnie przyswajana. Cieszy nas fakt dużego zainteresowania szkoleniem – wszystkie 24 miejsca były zajęte już po trzech dniach od poinformowania o szkoleniu w mediach. Wciąż także spływają do nas zapytania o kolejne edycje. I tutaj mamy dobrą informację – następne dwie tury szkolenia planujemy na czerwiec.

Udało nam się także stworzyć dla uczestniczek szkolenia ulotkę-ściągę zawierającą najistotniejsze zagadnienia, których się uczyły. Nie udałoby się to bez wsparcia ze strony firmy „Mamo-tato” z Ostrzeszowa. Za pomoc w jej stworzeniu dziękujemy również fotografowi Narcyzowi Przybylskiemu oraz agencji reklamowej „Studio Design” z Ostrzeszowa. W materiały dydaktyczne wyposażyli nas także: Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz Apteka Zamkowa z Ostrzeszowa. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy – dzięki Państwu kilkanaście mam czuje się bezpieczniej we własnym domu.

Comments are closed.