Turniej „Zagrożenia bezpieczeństwa – jak ich unikać”

DSC_1330

18 maja 2017 roku w Doruchowie już po raz kolejny stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat” zorganizowało dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych turniej, któremu tym razem przewodziło hasło „Zagrożenia bezpieczeństwa – jak ich unikać”. Współorganizatorami turnieju były:  Szkoła Podstawowa w Doruchowie, Gimnazjum w Doruchowie, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie, Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie, Ratownictwo Medyczne „Wawrzyniak” oraz Nadleśnictwo Przedborów.

Trzyosobowe drużyny podzielone na kategorie wiekowe odwiedzały stoiska przygotowane przez współorganizatorów by zaprezentować swoją wiedze na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa i w ten sposób zdobyć punkty. Wszystko to odbywało się w atmosferze szkolnego pikniku przy akompaniamencie zespołów muzycznych, wokalistów czy recytatorów ze szkół powiatu ostrzeszowskiego.

W trakcie turnieju wszyscy zgromadzeni mieli okazje przyjrzeć się pokazowi ratownictwa technicznego, który wykonali funkcjonariusze z KP PSP w Ostrzeszowie oraz druhowie z OSP Doruchów. Atrakcję w postaci pokazu przygotowała Również Komenda Powiatowa Policji – pokaz działania grupy realizacyjnej.

Comments are closed.