Powiało w powiecie ostrzeszowskim

Samochód uszkodzony przez drzewo - Ostrzeszów_02

Pierwsze zdarzenie wywołane silnymi podmuchami wiatru w dniu 29.06.2017 roku wpłynęło do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie już o godzinie 8:06. Dotyczyło ono uderzenia samochodu osobowego w drzewo, które przewróciło się na jezdnię w miejscowości Ostrzeszów w ciągu drogi wojewódzkiej nr 444. Na szczęście w tym przypadku obyło się bez osób poszkodowanych.

Przed godziną 16 otrzymaliśmy jeszcze trzy kolejne zgłoszenia dotyczące wiatrołomów (dwa na terenie Ostrzeszowa i jedno w Kotłowie). Prawdziwa fala zgłoszeń rozpoczęła się jednak o godzinie 17:29 od powalonego drzewa na drogę wojewódzką 449 w Kobylej Górze. Od tego momentu do godziny 21:12 otrzymaliśmy 15 zgłoszeń dotyczących głównie przewróconych drzew oraz nadłamanych konarów w miejscach gdzie stwarzały one zagrożenie. W dwóch przypadkach drzewa uszkodziły również linie energetyczne.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Przytocznica w Gminie Doruchów. Tam w wyniku gwałtownych opadów deszczu oraz niewłaściwego zabezpieczenia przebudowywanego obiektu budynku socjalnego wielorodzinnego przed opadami doszło to zalania stropu nad częścią jednego z mieszkań. Ratownicy przy użyciu foli zabezpieczyli we właściwy sposób dach na obiekcie. Na miejsce wezwano przedstawiciela zarządcy obiektu ,który zapoznał się ze stanem obiektu. I tym razem udało się uniknąć osób poszkodowanych.

Ostatnie ze zdarzeń wpłynęło do nas dziś (30.06.) o godzinie 7:28 i dotyczyło kolejnego wiatrołomu na terenie Ostrzeszowa.

W sumie odnotowaliśmy dwadzieścia zdarzeń na terenie czterech gmin (Ostrzeszów, Mikstat, Kobyla Góra i Doruchów), które wygenerowały straty w wysokości około 10 tysięcy złotych. W żadnym z tych zdarzeń nie było osób poszkodowanych.

Comments are closed.