Kolejna edycja szkolenia „Mądra mama – bezpieczne dziecko”

Logo kampani

Mamy za sobą już drugą edycję szkolenia „Mądra mama – bezpieczne dziecko”. W drugiej połowie czerwca w siedzibie ostrzeszowskiej komendy często gościły mamy, które chciały poznać zasady udzielania pierwszej pomocy. Działo się to za sprawą szkolenia jakie zorganizowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie przy współpracy z Grabowskim Centrum Ratowniczym.

Głównym zamysłem szkolenia było przekazanie mamą wiedzy na temat zapobiegania niebezpiecznym sytuacją, do których może dojść w miejscu gdzie każdy powinien czuć się bezpiecznie – w domu, a także umiejętności radzenia sobie z tego typu sytuacjami gdy już do nich dojdzie. Uczestniczki mogły zapoznać się z taką tematyką jak na przykład: oparzenia termiczne, oparzenia chemiczne, porażenie prądem, resuscytacja krążeniowo-oddechowa czy zadławienia.

Mamy podzielone na dwie dwunastoosobowe grupy spotkały się z prowadzącymi szkolenie dwa razy. Podczas pierwszego spotkania przeplataliśmy zagadnienia teoretyczne z praktycznymi (sprawdzenie stanu świadomości, tamowanie krwotoków, pozycja bezpieczna). Podczas drugiego spotkania mamy zostały podzielone na trzy czteroosobowe grupy – tak by każda z nich miała możliwość przećwiczenia najważniejszych elementów szkolenia (Resuscytacja krążeniowo-oddechowa oraz zadławienia u niemowląt, dzieci oraz dorosłych.

Podczas zajęć towarzyszyła nam przyjazna atmosfera dzięki której wiedza mogła być swobodnie przyswajana. Cieszy nas fakt duże zainteresowania szkoleniem – wszystkie 24 miejsca były zajęte już po dwóch dniach od poinformowania o szkoleniu w mediach. Wciąż także spływają do nas zapytania o kolejne edycje. I tutaj mamy dobrą informację – następne dwie tury szkolenia planujemy na wrzesień.

Udało nam się także stworzyć dla uczestniczek szkolenia ulotkę-ściągę zawierającą najistotniejsze zagadnienia, których się uczyły. Nie udałoby się to bez wsparcia ze strony firmy „Mamo-tato” z Ostrzeszowa. Za pomoc w jej stworzeniu dziękujemy również fotografowi Narcyzowi Przybylskiemu oraz agencji reklamowej „Studio Design” z Ostrzeszowa. W materiał dydaktyczne wyposażyli nas także: Urząd Miasta i Gminy Ostrzeszów oraz Apteka Zamkowa z Ostrzeszowa. Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy – dzięki Państwu kilkanaście mam czuje się bezpieczniej we własnym domu.

 

Comments are closed.