Turniej „Jestem Małym Ratownikiem”

SAM_0690

Już po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Siedlikowie zorganizowała turniej dla dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych pod nazwą „Jestem Małym Ratownikiem”. Tradycyjnie też do współorganizacji została zaproszona Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Tegoroczna edycja odbyła się dnia 2 czerwca 2017 r. i zgromadziła 11 drużyn. Każda z drużyn miała za zadanie pomóc osobą poszkodowanym w trzech scenkach medycznych, odpowiedzieć na pytania zadawane przez strażaka lub policjanta oraz przebiec tor przeszkód przygotowany przez druhów z OSP Siedlików.

Na każdej ze scenek medycznych, oprócz ratownika medycznego, nad poprawnością wykonania zadania czuwał również strażak. Na stanowisku przygotowanym Przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie dzieci nie tylko odpowiadały na pytania ale również pozyskiwały informację dotyczące bezpiecznego spędzania wakacji oraz bezpieczeństwa w gospodarstwie rolnym. Dodatkową atrakcją był domek, dzięki któremu uczestnicy konkursu mogli wczuć się w pracę prawdziwego strażaka i samodzielnie „ugasić pożar”.

Zwieńczeniem dnia pełnego emocji i rywalizacji był pokaz ratownictwa technicznego w wykonaniu strażaków z OSP Ostrzeszów, okraszony komentarzem ze strony funkcjonariusza ostrzeszowskiej komendy. Swoje umiejętności zawodowe zaprezentowała również grupa realizacyjna z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie.

Comments are closed.